Spłaty w ratach a wszczęcie egzekucji komorniczej

Problem: Mam wyrok sadowy ze muszę byłemu mężowi zwrócić 5 tys. nie pracuję dostaje tylko alimenty na syna były mąż nie zgadza się na ugodę i ja mam takie pytanie czy jak bym mu sama z siebie wpłacała dobrowolnie na jego konto bankowe jakąś kwotę pieniędzy to czy ma prawo oddać mnie wtedy do komornika.

Porada: Tak, mimo okresowych, nawet i częstych, regularnych dobrowolnych wpłat wierzyciel ma prawo skierować wierzytelność do egzekucji komorniczej. Niezależnie od tego, jak wysokie są to wpłaty.
Proszę ewentualnie jeszcze spróbować uświadomić byłemu mężowi, że wszczęcie egzekucji komorniczej nie przyspieszy spłat a może nawet przeciwnie (i niech cieszy się, że w ogóle jakieś wpłaty od Pani otrzymuje). Właśnie dlatego, że Pani aktualnie nie pracuje i egzekucja komornicza może być bezskuteczna. Jest to tym bardziej prawdopodobne, jeśli w mieszkaniu posiada Pani nie nowe ruchomości (meble, sprzęt AGD, itd.). W takich przypadkach komornik najczęściej informuje wierzyciela że używane ruchomości przedstawiają jedynie wartość użytkową a nie handlową i nie zajmuje ich, nie zlicytuje; tak dzieje się w większości egzekucji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *